העקרונות המנחים אותי:

s28.png

עקרון הבחירה

 

אני רוצה לעזור  לך  לקחת אחריות על חייך ולא להיות תוצר או נסיבות של האירועים שקורים לך. ברגע שאת מבינה שאת גורם על החיים שלך, שיש לך יכולת השפעה, זו יציאה מתחושת התקיעות לתחושה של שליטה. אז אני מתחילה ליצור פעולות למען עצמי ולמען היקרים לי.

אחת המיומנויות שאני רוצה גם להעביר לילדים שלי ולהיות מודלינג לכך שאני יכולה לבחור בכל רגע נתון איך לפעול, יש לי השפעה עצומה על איך יראו חיי. כשההבנה הזו מחלחלת, יש לקיחת אחריות וגם המציאות משתנה בהתאם.

s36.png

הדימוי העצמי – ביטחון עצמי

כשאנו מוצאות את עצמנו מתפוצצות על מישהו, מגיבות באופן לא פרופורציונאלי (יוצאות  מן הדעת... חחח תרתי משמע) אנו נכנסות ללופ, של רגשות אשם, חרטה, הלקאה עצמית ואז רצון לפצות, אך יותר מכל אנו בעיקר פוגעות בדימוי העצמי שיש לנו לגבי עצמנו.

בסופו של דבר הדימוי העצמי שיש לי לגבי עצמי, משפיע על כל תחומי החייים שלי. זה חודר.

המטרה לשבור את הלופ הזה, לפתח את שרירי הליבה שיעזרו לך בכל האתגרים והסערות לעבור אותם מבלי לכופף את רוחך, מבלי לבטל את ההחלטיות העצמית שלך וכך גם לא תבטלי את החלטיות העצמית של ילדייך, בן זוגך, אמא, קולגה. כשיש לך דרך, מצפן, נתיב מסוים, גם אם סטית ממנו... תחזרי אליו, כי הוא יושב על ערכים שחשובים לך.

s56.png

מעגל ההשפעה –

אחת הנחות היסוד ב-NLP  כשאחד האלמנטים במערכת משתנה, הדבר יוצר דינמיקה של שינוי המערכת וגם האלמנטים האחרים משתנים. כלומר, אם את תעשי את השינוי ותגלי גמישות מחשבתית, רגשית, תגובותייך ישתנו והדבר ישפיע בצורה הכי יעילה והכי מהירה על ילדייך, בן זוגך ומשפחתך ככלל.

זו בוודאות הדרך לראות שינוי בצורה הכי מהירה שיש, ובינינו גם הכי חסכונית.

s32.png

ריקוד החיים

אני מאוד אוהבת תנועה וריקוד ומוצאת שהחיים ומערכות היחסים שלנו הם סוג של ריקוד, הסגנון, הקצב, הפרטנר, סולו, דואט, קבוצתי, שמח או לירי הוא כל הזמן משתנה. לפעמים את מובלת , לפעמים מובילה. אך מה שיפה בריקוד שהוא מאפשר לך חיבור, חיבור עם עצמך, חיבור עם הפטנר, זרימה, תקשורת, אהבה, חיות ועוד הרבה דברים אחרים.

אחד הדברים הגדולים שהוא מאפשר זה Playful  - לשחק עם החיים.

חיבור לילדה הפנימית – חוויה ילדית נוכחת.

אנו גדלנו והתבגרנו ועסוקות בכל העיסוקים הקשורים לעולם המבוגרים, אך בפנים בתוכנו יש עדיין ילדה קטנה. ילדה שברוב המקרים מנהלת את התגובות שלנו, והכוונה כמובן לתגובות שאינן מטיבות אתנו. כשאני הבנתי זאת, הייתה לי מצד אחד הקלה מאוד גדולה ומצד שני הבנתי שיש לי כאן סוג של 'עבודה' לעשות עם אותה ילדה.

הילדה הפנימית היא זו שמרגישה אולי 'לא מספיק טובה...' 'בלי ביטחון עצמי' 'אסור לה...' בעוד את הבוגרת כבר יודעת מי את, היכולות שלך, הכישורים שלך ואפילו בטוחה שבעוד את קוראת שורות אלה, השגת כמה מספר לא מבוטל של דברים בחייך, נחלת הצלחות.

אך הילדה הפנימית מתעוררת כשאת חווה אירועים שמזכירים חוויות ילדות בהן הרגשת לדוגמה, שלא רואים אותך, שאת שקופה, שקולך לא נשמע, שהעולם מקום מסוכן וכד'. החוויה הילדית הזו, השתרשה כאמונה שבאה להגן עלייך ולרוב כבוגרת לא בטוח שהיא כבר משרתת אותך.

כשאנו מזהות את הילדה הפנימית, ניתן לשחרר את אותן אמונות שכבר לא משרתות, להחליפן באמונות מקדמות, ליצור חדש ומשם להביא לפריצות דרך.